plenfrderues

luty 2019
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Weather data OK.
Wrocław
2 °C
Weather details

Odwiedza nas 106 gości oraz 0 użytkowników.


Tegoroczny przegląd form teatralnych odbył się w ramach gminnych obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości. Prezentacje teatralne mogliśmy oglądać w niedzielne popołudnie 22 kwietnia 2018 r. W programie tradycyjnie zaprezentowały się przedszkola i gminne szkoły podstawowe. W tym roku gościliśmy: Przedszkole Publiczne z Żórawiny (Pszczółki, Biedronki, Ważki i Słoneczka), Węgierskie Iskry ze Szkoły Podstawowej w Węgrach, Wilczki z SP w Wilczkowie, Wesołą Drużynę z SP w Polakowicach oraz kl.IIIa ze SP w Rzeplinie.

Czytaj więcej...


5 kwietnia
recytatorzy z kl.IV-VI wzięli udział w eliminacjach gminnych do XVIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Jury w składzie: Agnieszka i Artur Omasta oraz Ewelina Ostrowska ocenili 22 recytatorów i dwie wokalistki w kategorii poezja śpiewana. Komisja wytypowała do następnego etapu pięciu laureatów. 14 kwietnia wystąpią na etapie powiatowym w SP 113 we Wrocławiu. Wszystkim życzymy powodzenia. Protokół tutaj.

Tegoroczne zmagania konkursowe odbyły się 21 marca. W przeglądzie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, dzieci z przedszkola oraz gimnazjaliści. Jury w składzie: Agnieszka Omasta - przewodnicząca, Ewelina Ostrowska - członek i Grzegorz Białczyk - członek oceniło ok.60 podmiotów wykonawczych. Wyłonili zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych, których organizatorzy zaprosili na koncert laureatów (25 marca). Na uroczystym koncercie wręczono wykonawcom nagrody i wszyscy laureaci zaśpiewali swoje piosenki. W galerii zdjęcia z koncertu. Protokół tutaj.

W tym roku organizację jasełek zaplanowano na 14 stycznia. Do udziału w przeglądzie zostały zaproszone wszystkie przedszkola oraz szkoły z gminy Żórawina. Zaproszenie przyjęły i na scenie wystąpiły zespoły kolędników z: Przedszkola Tęczowy Zakątek, Przedszkola Publicznego, Szkoły Podstawowej i Świetlicy w Wilczkowie, Szkoły Podstawowej w Rzeplinie oraz Szkoły Podstawowej w Polakowicach.

Czytaj więcej...


W dniu 12 grudnia 2017 r. jury w składzie: mgr sztuki Waldemar Duda – przewodniczący, Bożena Komarowska – dyrektor Gminnego Centrum Kultury, mgr sztuki Marta Idzkiewicz po przejrzeniu i wnikliwej ocenie 157 prac nadesłanych na konkurs postanowiło przyznać nagrody. Jury podczas oceny prac, kierowało się kryteriami: zgodność z tematem, interpretacja własna, oryginalność, samodzielność, kompozycja, warsztat i technika, walory estetyczne. Laureatom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie i udział dzieci w konkursie. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.


Jedenasty przegląd zespołów tanecznych został zorganizowany 4 czerwca 2017 roku. Tegoroczna edycja zgromadziła niewielką liczbę uczestników. W sumie wystąpiło 5 zespołów tanecznych z trzech placówek. Przedszkole Publiczne w Żórawinie reprezentowały dwie grupy Stokrotki oraz Słoneczka z Ważkami, ze Szkoły Podstawowej w Wilczkowie wystąpiły: Black&White i Roztańczone Wilczki oraz ze Szkoły Podstawowej w Węgrach zespół taneczny Węgierki.
Zdjęcia z imprezy w galerii.

Dwudziesta edycja Gminnego Przeglądu Form Teatralnych odbyła się 23 marca 2017 r.  Jak co roku scenę sali widowiskowej GCK opanowali młodzi aktorzy z grup teatralnych wszystkich gminnych szkól podstawowych i dwie grupy z Przedszkola Publicznego w Żórawinie. W tym roku kilka przedstawień zostało opartych na znanych wierszach polskich poetów. Mogliśmy obejrzeć inscenizacje teatralne do wierszy: Jana Brzechwy -,,Klej" - Stokrotki z Przedszkola Publicznego, tego samego autora ,,Zoo" - Pik-Pok z SP w Żórawinie,

Czytaj więcej...