Kolejny festiwal poezji śpiewanej już za nami. 1 i 2 grudnia 2018 r. we Wrocławiu odbywała się kolejna, 26 edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Poezji Śpiewanej ,,Mimoza 2018". I znowu nasze wokalistki stanęły na wysokości zadania i zdobyły nagrody. Solistka Magdalena Lip zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast zespół Ósemka otrzymał wyróżnienie.
Gratulacje!

24 i 25 listopada 2018 r. odbywały się w Wawerskim Centrum Kultury w Warszawie przesłuchania finałowe XV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Europejskiej ,,Nutka Poliglotka". Zespoły ÓsemkaMajule dostały się do finału po wstępnych eliminacjach (wybór na podstawie nadesłanych nagrań). Wokalistki spędziły dwa intensywne dni w stolicy. Dzień przesłuchań okazał się dla zespołu Majule wyjątkowo szczęśliwy. Dziewczyny otrzymały I miejsce oraz nagrodę specjalną, zaproszenie na międzynarodowy festiwal w Bułgarii. Obydwu zespołom gratulujemy udanych występów.

24 listopada 2018 zespoły Kids i Pikolo wystąpiły na XII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Zuchowej i Turystycznej ,,Na jesienną nudtę" we Wrocławiu. Obydwa zespoły wywalczył II miejsca.
Serdeczne gratulacje.Zespół Majule wystąpił z krótkim koncertem na obchodach 100 Lecia Odzyskania Niepodległości. Impreza odbyła się 11 listopada w świetlicy w Starym Śleszowie. Wokalistki wykonały kilka pieśni patriotycznych dawnych jak i współczesnych. Zachwyciły zgromadzoną publiczność swoją dojrzałością emocjonalną i wykonawczą. Poniżej kilka zdjęć z uroczystości.
fot. Paweł Bielski
Ósemka zwyciężyła! 19 października 2018 r. na IX Przeglądzie Piosenki Filmowej i Musicalowej we wrocławskiej Animie zespół Ósemka otrzymał I nagrodę w kategorii 13-26 lat. Nasze wokalistki były najmłodsze i pokonały wszystkie zespoły w tak trudnej i rozpiętej wiekowo kategorii. W jury zasiedli: John Porter-znany muzyk, Justyna Górecka - wokalistka oraz Aldona Struzik - aktorka Teatru Polskiego. Ósemka wykonała piosenkę pt.  ,,Pod drzewem" z filmu ,,Igrzyska śmierci-Kosogłos". Dziewczyny oprócz zwycięskiej statuetki otrzymały nagrody finansowe. Gratulacje!Po raz pierwszy braliśmy udział w 42. Nocnych spotkaniach Literacko-Muzycznych w Imparcie we Wrocławiu. Przesłuchania eliminacyjne odbywały się w sali kameralnej dnia 14 października 2018 r. Naszą placówkę reprezentowały dziewczyny z zespołu Majule. Wykonały dwie piosenki poetyckie. Niestety nie udało się zakwalifikować do koncertu finałowego a szkoda, bo nie będzie możliwości zaśpiewania z ,,żywym" bandem. Może następnym razem.
Kolejna, ósma już edycja Festiwalu 4 Żywiołów została zorganizowana w gminie Kobierzyce. Naszą placówką reprezentowały zespoły: Pikolo, Ósemka oraz Coty. Impreza miała miejsce 22 września 2018 r. Poniżej fragment występu zespołu Pikolo.


Zespół wokalny Majule wystąpił z recitalem na dożynkach gminnych, 2 września 2018 r. Wokalistki wykonały 12 utworów, będących podsumowaniem 9 letniej pracy w GCK. Mogliśmy usłyszeć zespół w pełnym składzie, trzy duety oraz solistki. Dziewczyny zaprezentowały utwory przygotowywane na różne konkursy wokalne: piosenki obcojęzycznej, filmowej, poetyckiej, twórczości Cz.Niemena i in.fot. Waldemar Duda
27 maja 2018 r. zespoły: Pikolo i Ósemka wystąpiły na Powiatowym Pikniku Samorządowca w Borzygniewie. W półgodzinnym programie wokalistki zaprezentowały przede wszystkim utwory zespołowe. Nie zabrakło również kilku solówek, które wykonały: Marlena Gadzińska, Magdalena Lip oraz Nikola Piejko. Po występie starosta powiatu wrocławskiego wręczył artystkom drobne prezenty.
Dziewczyny wielkie dzięki za udział w imprezie!!
fot. Andrzej Makowczyński
Zespół Ósemka uczestniczył w galowym koncercie, organizowanym przez MDK Krzyki we Wrocławiu. Dziewczyny, jako laureatki II nagrody na IV Powiatowym Konkursie Interpretacji Wokalnej dla dzieci i młodzieży zaśpiewały piosenkę autorstwa Jana Kaczmarka pt.,,Brahms". Koncert został połączony z prezentacjami artystycznymi wychowanków MDK Krzyki. Impreza odbyła się 26 maja 2018 w CH Zachód we Wrocławiu. Nasze wokalistki odebrały nagrody rzeczowe oraz dyplomy pamiątkowe. Gratulujemy!
Poniżej nagranie z koncertu.