To był ostatni, tegoroczny konkurs kolędowy. Przesłuchania konkursowe na XIX Przeglądzie Kolęd i Pastorałek ,,Brzeskie Kolędowanie" przeniesiono w tym roku do sali stropowej Ratusza Miejskiego w Brzegu (20 stycznia 2019 r.) Organizatorem konkursu jest Brzeskie Centrum Kultury. Zespół Ósemka rywalizował w kategorii 9 -14 lat. Dziewczyny wyśpiewały I miejsce, otrzymały dyplom laureata oraz nagrodę rzeczową. Gratulacje!!
Poniżej zdjęcia z festiwalu.

Zespół Ósemka zaprezentował dwie kolędy na XI Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Miłkowicach
(11 stycznia 2019 r.)
Jury festiwalu postanowiło przyznać naszemu zespołowi I miejsce. Dziewczyny otrzymały dyplom laureata, pamiątkową statuetkę oraz nagrodę finansową. Ósemka, gratulujemy!!
Poniżej krótki fragment ich występu.

Dwa najmłodsze zespoły wokalne: Kids i Pikolo wzięły udział w kolejnej edycji konkursu ,,Świąteczne Śpiewanie" w CEKDiM we Wrocławiu (10 stycznia 2019 r.). Tym razem bez nagród, pomimo, że występy należy zaliczyć do bardzo udanych.
Kilka zdjęć z konkursu poniżej.

Już po raz trzeci w Gminnym Centrum Kultury został zorganizowany koncert bożonarodzeniowy (16 grudnia 2018 r.) Tym razem zaprezentowała się wyłącznie dziecięco-młodzieżowa sekcja wokalna po opieką artystyczną instr. Marty Idzkiewicz. Na scenie pojawiło się 24 wokalistów, którzy występowali zarówno w zespołach, jak również prezentując swoje umiejętności wokalne w utworach solowych i duetach. Mogliśmy usłyszeć zespoły: Kids, Pikolo, Ósemka i Majule. W programie nie zabrakło tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek. Młodzi artyści przygotowali także piosenki świąteczne polskie i zagraniczne. Tradycyjnie wszyscy wokaliści zaśpiewali wspólną piosenkę finałową (Cudowne są święta). Obsługą akustyczną zapewnił Andrzej Makowczyński i zrobił to profesjonalnie. Wszyscy wykonawcy otrzymali drobne, świąteczne upominki oraz płyty z nagranymi w tym roku kolędami. Nagrody wręczali wójt gminy, sekretarz gminy oraz dyrektor GCK.
Zdjęcia w galerii.

   
7 grudnia 2018 r. sekcja wokalna uczestniczyła w eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Rejonem naszych zmagań konkursowych był MDK Śródmieście we Wrocławiu. Na scenie wystąpiły zespoły: Kids, Pikolo, Ósemka i Majule oraz dwa duety: Paulina i Zuzanna Faściszewskie oraz Maria i Marta Szleszkowskie. Niestety tym razem nie udało się zakwalifikować do finału. Jednak cała grupa spisała się naprawdę na medal.
Kolejny festiwal poezji śpiewanej już za nami. 1 i 2 grudnia 2018 r. we Wrocławiu odbywała się kolejna, 26 edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Poezji Śpiewanej ,,Mimoza 2018". I znowu nasze wokalistki stanęły na wysokości zadania i zdobyły nagrody. Solistka Magdalena Lip zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast zespół Ósemka otrzymał wyróżnienie.
Gratulacje!



24 i 25 listopada 2018 r. odbywały się w Wawerskim Centrum Kultury w Warszawie przesłuchania finałowe XV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Europejskiej ,,Nutka Poliglotka". Zespoły ÓsemkaMajule dostały się do finału po wstępnych eliminacjach (wybór na podstawie nadesłanych nagrań). Wokalistki spędziły dwa intensywne dni w stolicy. Dzień przesłuchań okazał się dla zespołu Majule wyjątkowo szczęśliwy. Dziewczyny otrzymały I miejsce oraz nagrodę specjalną, zaproszenie na międzynarodowy festiwal w Bułgarii. Obydwu zespołom gratulujemy udanych występów.



24 listopada 2018 zespoły Kids i Pikolo wystąpiły na XII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Zuchowej i Turystycznej ,,Na jesienną nudtę" we Wrocławiu. Obydwa zespoły wywalczyły II miejsca.
Serdeczne gratulacje.


   
Zespół Majule wystąpił z krótkim koncertem na obchodach 100 Lecia Odzyskania Niepodległości. Impreza odbyła się 11 listopada w świetlicy w Starym Śleszowie. Wokalistki wykonały kilka pieśni patriotycznych dawnych jak i współczesnych. Zachwyciły zgromadzoną publiczność swoją dojrzałością emocjonalną i wykonawczą. Poniżej kilka zdjęć z uroczystości.




fot. Paweł Bielski

Ósemka zwyciężyła! 19 października 2018 r. na IX Przeglądzie Piosenki Filmowej i Musicalowej we wrocławskiej Animie zespół Ósemka otrzymał I nagrodę w kategorii 13-26 lat. Nasze wokalistki były najmłodsze i pokonały wszystkie zespoły w tak trudnej i rozpiętej wiekowo kategorii. W jury zasiedli: John Porter-znany muzyk, Justyna Górecka - wokalistka oraz Aldona Struzik - aktorka Teatru Polskiego. Ósemka wykonała piosenkę pt.  ,,Pod drzewem" z filmu ,,Igrzyska śmierci-Kosogłos". Dziewczyny oprócz zwycięskiej statuetki otrzymały nagrody finansowe. Gratulacje!