Chyba już ostatnie prezentacje naszych podopiecznych za nami. 15 czerwca wokalistki z zespołu Pikolo uświetniły swoimi występami Festyn Rodzinny w Galowicach.
Dziewczyny, serdeczne dzięki za poświęcony czas!
2 czerwca 2019 r. zespół Pikolo wystąpił na koncercie z okazji Dnia Matki. Impreza odbyła się w świetlicy w Wilczkowie. Dziewczyny zaśpiewały zespołowo oraz wykonały swoje solowe utwory.
Poniżej fragment występu.

Tegoroczna edycja koncertu z okazji Dnia Matki miała miejsce 19 maja. Na scenie zaprezentowała się dziecięca i młodzieżowa sekcja wokalna instr. Marty Idzkiewicz. Młode artystki spełniały muzyczne życzenia swoich mam. Był to koncert bardzo różnorodny i atrakcyjny. Widzowie mogli usłyszeć piosenki: polskie i zagraniczne, z dawnych lat i te najnowsze, w wykonaniu solistów i zespołów. Podczas koncertu, w pokazie slajdów zaprezentowano teledyski oryginalnych wykonawców. Nie obyło się bez łez i wielu momentów wspaniałych wzruszeń. Tradycyjnie wszystkim zgromadzonym zaproponowano poczęstunek.
Fotoreportaż z koncertu można obejrzeć w naszej galerii.
Do obejrzenia także krótki teledysk z kilku koncertowych wykonań.

Ósemka, 17 maja 2019 r. zaśpiewała w finale III Lubińskiego Przeglądu Twórczości Czesław Niemena. Dziewczyny zakwalifikowały się do finałowego koncertu na podstawie przesłanych nagrań live. Po raz pierwszy wystąpiły w nowym składzie. Do zespołu dołączyła Hania.
Nie udało się zdobyć nagrody, ale dziewczyny tradycyjnie są zadowolone z przeglądu i możliwości konfrontacji z innymi artystami. W tym roku to były już ostatnie zmagania konkursowe, ale wokalistki mają jeszcze plany występów plenerowych na szkolnych festynach, kończących pracowity rok szkolny. Życzę zadowolenia z występów!

4 maja zespól Pikolo wziął udział w Parafiadzie, organizowanej przez żórawińską parafię. Wokalistki zaprezentowały kilka utworów ze swojego bogatego repertuaru. Stanęły na wysokości zadania, mimo że aura tego dnia nie sprzyjała. Dziewczyny! Dziękujemy za zaangażowanie! fot.M.Rajfur

Dna 25 kwietnia 2019 r. zespół Pikolo uczestniczył w uroczystej gali XIII Dolnośląskiego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w CK Agora we Wrocławiu. Wokalistki, jako laureatki konkursu, zaprezentowały na scenie piosenkę ,,O Barbaro". Tradycyjnie utwór ożywił publiczność i brawa zagrzmiały zarówno podczas wykonywania piosenki, jak również po jej zakończeniu. Przegląd jest organizowany przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty i właśnie kurator rozpoczął i zakończył całą uroczystość. Na widowni zasiadło wielu wspaniałych gości, wśród nich przedstawiciele władz: rzecznik praw dziecka, starosta powiatu, kuratorzy, kombatanci, dyrektorzy szkół i domów kultury oraz opiekunowie, rodzice i oczywiście sami wykonawcy. Koncert laureatów zwieńczono wręczeniem wszystkim wykonawcom dyplomów, bonów upominkowych oraz zaświadczeń z kuratorium oświaty, uprawniających do otrzymania dodatkowych punktów rekrutacyjnych do szkół średnich. Dyplomy otrzymali także opiekunowie artystyczni. Dziewczynom składamy gorące gratulacje!!

Poniżej kilka zdjęć z gali.
Zespół Pikolo wyśpiewał finał na XIII Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej w CEKDiM we Wrocławiu. Wokalistki zostały zaproszone na koncert galowy, który odbędzie się 25 kwietnia br. w CK Agora.

Należy podkreślić, że w przeglądzie brały udział po raz pierwszy!
Zespołowi składamy serdeczne gratulacje!
XXII Gminny Przegląd Piosenki już za nami. Tegoroczna edycja odbywała się w dniach 20 marca (przesłuchania) i 24 marca (koncert laureatów). Naszą placówkę, jak co roku reprezentowała liczna grupa wokalistów. Udało się wyśpiewać 8 nagród. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Poniżej zdjęcia nagrodzonych, reprezentujących GCK w Żórawinie.fot. Waldemar Duda
23 marca 2019 r. zespoły Majule i Ósemka prezentowały swoje umiejętności wokalne na 26. Festiwalu Piosenki Religijnej i Refleksyjnej w Centrum Kultury w Sycowie. Majule otrzymały II nagrodę, natomiast Ósemka, w tej samej kategorii wiekowej, wywalczyła III nagrodę.
Zespołom serdecznie gratulujemy.
Poniżej fragment z obydwu prezentacji.W Młodzieżowym Domu Kultury na Krzykach zorganizowano etap rejonowy XIII Dolnośląskiego Przeglądu Piosenek i Pieśni Patriotycznych (2 marca 2019 r.). Nasza placówkę reprezentowały dwa zespoły: Pikolo i Majule. Wokalistki wypadły znakomicie. W kategorii kl.IV-VIII zespół Pikolo zdobył I miejsce, uzyskując tym samym nominację do kolejnego, wojewódzkiego etapu, natomiast w kategorii gimnazjów i szkół średnich zespół Majule wyśpiewał II miejsce. Wojewódzki etap odbędzie się 4 kwietnia w CEKDiM we Wrocławiu. Zespołowi Pikolo życzymy sukcesów w kolejnym etapie. Koncert galowy zaplanowano na 25 kwietnia br. Laureaci konkursu, zgodnie z zarządzeniem kuratora oświaty, otrzymują dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.