plenfrderues

sierpień 2018
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Weather data OK.
Wrocław
15 °C
Weather details

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.


Tegoroczne obchody Dnia Seniora zaplanowano na 27 stycznia. Organizatorami uroczystości, jak co roku była Rada Sołecka Żórawiny oraz Gminne Centrum Kultury. Obchody zostały połączone z jubileuszem 10-lecia powstania chóru Żórawianki. Z tej okazji wszystkim chórzystom zostały wręczone listy gratulacyjne, kosz ,,żurawinowy" ufundowany przez wójta gminy oraz wniesiono pyszny tort, przygotowany przez Radę Sołecką.

Czytaj więcej...


W tym roku, 17 grudnia 2017 r., mogliśmy usłyszeć sekcję wokalną GCK w świątecznym koncercie bożonarodzeniowym. W programie wystąpił chór Żórawianki i zespół COTY pod kierownictwem Bogdana Bińczaka a także zespoły: Kids, Pikolo, Ósemka, Majule oraz soliści: Natalia Skarupa, Nikola Piejko, Magdalena Lip, Matylda Mazurkiewicz, Małgosia Wieczorkiewicz, Weronika Bekieszczuk, wszyscy przygotowani przez instr. Martę Idzkiewicz.

Czytaj więcej...


11 listopada 2017 roku
w gminie Żórawina uroczyście obchodzono Święto Niepodległości. Ze względu na trudności lokalowe w tym roku uroczystości zostały przeniesione do Starego Śleszowa. W intencji Ojczyzny została odprawiona msza św. w kościele p.w. św. Jana Pawła II. We mszy uczestniczyli zaproszeni goście, mieszkańcy gminy oraz poczty sztandarowe gminnych szkół i straży pożarnej. Druga część obchodów odbyła się w wyremontowanej świetlicy w Starym Śleszowie.

Czytaj więcej...


W sobotę 26 września 2017 roku odbyły się Dożynki Gminne w Żórawinie, rozpoczęte przemarszem korowodu z wieńcami i kapelą ludową „Dolnoślązacy”. Msza Święta, której przewodził ks. Waldemar Masłowski, Proboszcz Parafii w Żórawinie, została odprawiona w Kościele Św. Trójcy. W parku przy ul. Kopernika, na scenie przedstawiono misterium symbolicznego przekazania plonów władzom gminy i Staroście Powiatu Wrocławskiego przez starostów dożynek, Jolantę Piasecką i Józefa Gabryela.

Czytaj więcej...


Jak co roku Gminne Centrum Kultury w miesiącu sierpniu organizuje Akcję Letnią dla dzieci z gminy Żórawina. W tym roku zajęcia odbywały się od 31 lipca do 11 sierpnia. Łącznie z oferty wypoczynku letniego skorzystało ok. 50 dzieci. Tradycyjnie pierwszeństwo udziału w akcji letniej mieli uczestnicy zajęć artystycznych, prowadzonych przez cały rok szkolny w domu kultury. Innym ograniczeniem był wiek dzieci. W letnim wypoczynku mogły wziąć udział uczestnicy z kl.0 - III.

Czytaj więcej...14 maja 2017 r
., po raz kolejny w Żórawinie odbył się 7 Festiwal 4 Żywiołów, święto gmin: Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Siechnice, Domaniów oraz Żórawina. Gmin stowarzyszonych w Lokalnej Grupie Działania Lider A4. W programie tradycyjnie przewidziano szereg atrakcji m.in. jarmark produktów lokalnych, pokaz sprzętu strażackiego, wystawy domów kultury i bibliotek

Czytaj więcej...


Dzień Seniora
to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia.To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje.
Gminne Centrum Kultury oraz Rada Sołecka Żórawiny, dnia 16 lutego zorganizowali spotkanie dla starszych mieszkańców gminy.

Czytaj więcej...