styczeń 2020

Czwarta edycja świątecznego koncertu ,,Święta Blisko" już za nami. W tym roku spotkaliśmy się na wspaniałym koncercie 15 grudnia 2019 r. Tegoroczne występy były wyjątkowe, ponieważ naszym młodym artystom towarzyszył zespół instrumentalny z Wrocławia, Grinch Band. Była to wspaniała niespodzianka dla wokalistów, którzy z ,,żywym" zespołem występowali niejednokrotnie po raz pierwszy. W tym roku nasz koncert wypełniły tradycyjne kolędy, za to w bardzo nowoczesnych aranżacjach. Na zakończenie wszyscy wykonawcy (26 osób) otrzymali świąteczne prezenty od wójta gminy oraz z GCK.
Fragmenty koncertu tutaj.
Zdjęcia w galerii.

W Gminnym Centrum Kultury, na zaproszenie Wójta Gminy Żórawina Jana Żukowskiego wystąpiły zespoły z Białorusi, Ukrainy, Uzbekistanu i Polski. Wspaniałych artystów można było posłuchać w Międzynarodowym Koncercie ,,Śpiewnik Domowy". Wydarzenie miało miejsce 16 listopada 2019 roku.
Zdjęcia w naszej galerii.

101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkańcy Gminy Żórawina świętowali 11.11.2019 r.  w Węgrach, gdzie odbyły się gminne obchody Święta Niepodległości. W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Żórawina Jan Żukowski, przedstawiciele Rady Gminy Żórawina, sołectw oraz poczty sztandarowe. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny. Po mszy św. uczestnicy przeszli przed pomnik Wincentego Witosa, gdzie delegacje złożyły wieńce. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy Żórawina oraz radny Arkadiusz Poręba.

Czytaj więcej...

11 października 2019 r.w GCK zorganizowano spotkanie z pracownikami gminnych szkół. Uroczystość odbyła się z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na spotkanie przybyli nauczyciele, pracownicy oświatowi, miejscowi księża, radni oraz sołtysi. Dla przybyłych gości przygotowano poczęstunek. Na scenie wystąpiły wokalistki z zespołu Ósemka oraz zespół Marvikal.
Zdjęcia w galerii

Tegoroczne zajęcia letnie dla dzieci z gminy Żórawino zorganizowano w dniach od 29.07 do 9.08.2019 r. Podczas dwóch tygodni  uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji. Organizatorzy zaplanowali głównie wycieczki, które były dla dzieci czasem zabaw, zawierania nowych znajomości oraz momentami refleksji i emocji na seansach filmowych. Młodzi uczestnicy byli kilkakrotnie w Aquaparku w Strzelinie, na ogromnym placu zabaw Loopy's World, w kinie Helios na Bielanach oraz na placu trampolin Jump World we Wrocławiu. W akcji uczestniczyło ok. 35 dzieci. W naszej galerii fotoreportaż.

Tegoroczna edycja Festiwalu 4 Żywiołów odbyła się 23 czerwca 2019 r. w Domaniowie. Tradycyjnie na festynie plenerowym zaprezentowały się gminy zrzeszone w Stowarzyszeniu Lider A4, czyli: Kobierzyce, Kąty Wrocławskie, Siechnice, Żórawina i Domaniów. Gospodarze imprezy połączyli ją z cyklicznym Powitaniem Lata w gminie Domaniów. Naszą placówkę reprezentowali na scenie: chór Żórawianki, zespół COTY oraz solistka Marysia Jastrzębska. W galerii prac uczestnicy mogli obejrzeć dzieła młodych artystów z pracowni plastycznej Waldemara Dudy.

Zdjęcia z festiwalu

Tegoroczna edycja koncertu z okazji Dnia Matki miała miejsce 19 maja 2019 r. Na scenie zaprezentowała się dziecięca i młodzieżowa sekcja wokalna instr. Marty Idzkiewicz. Młode artystki spełniały muzyczne życzenia swoich mam. Był to koncert bardzo różnorodny i atrakcyjny. Widzowie mogli usłyszeć piosenki: polskie i zagraniczne, z dawnych lat i te najnowsze, w wykonaniu solistów i zespołów. Podczas koncertu, w pokazie slajdów zaprezentowano teledyski oryginalnych wykonawców. Nie obyło się bez łez i wielu momentów wzruszeń.
Tradycyjnie wszystkim zgromadzonym zaproponowano poczęstunek.
Fotoreportaż z koncertu można obejrzeć w naszej galerii.